برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بیماری کپک خاکستری انگور و مبارزه با آن

بیماری کپک خاکستری انگور چیست؟ انگور یکی از مهمترین محصولات باغی ایران از خانواده Vitaceae می باشد. کشور ایران یکی از سرزمین های اولیه کشت انگور در جهان و دهمین تولیدکننده انگور در نیا محسوب می شود. از مهمترین نقاط کشت آن آذربایجان غربی، خراسان، اراک، قزوین و ملایر است. انگور جزء میوه های مناطق گرمسیری بوده و در زمستان منفی ۲۰ درجه سانتی گراد را تحمل می نماید. تشخیص به موقع و صحیح آفات و بیماری های گیاهی در تاکستان، کلید پیشگیری از بروز خسارت و دستیابی به عملکرد بالا در محصول انگور می باشد. بنابراین با اجرای عملیات ردیابی دقیق و منظم، می توان این عوامل خسارت زا را تشخیص داد و با یک برنامه منظم مدیریتی با حداقل میزان مصرف سموم در تاکستان اجرا نمود. در این مقاله در سایت نارنج اسپادانا در مورد بیماری کپک خاکستری انگور و روش های مبارزه با آن توضیح کامل داده می شود.

معرفی بیماری کپک خاکستری انگور

کپک خاکستری خوشه تاک (انگور)  (Pers cinerea Botrytis) که بیماری پوسیدگی خوشه تاک را باعث می شود، مهم ترین بیماری قبل و پس از برداشت تاک محسوب می شود. مناسب ترین روش کنترل بیمارگر مدیریت تلفیقی است. اگر با کپک خاکستری مقابله نشود آن چنان پیشرفت می کند که حتی خوشه گل دهنده را نیز خشک می کند. قارچ بر روی ساقه مو زخم های قهوه ای ایجاد می کند که با گذشت زمان به سیاهی می رود در انتهای فصل تابستان زخم های ایجاد شده گسترش می یابند و سبب خشکی ساقه و افتادن خوشه می شوند. در خوشه های به هم فشرده و در یک محل متمرکز شده شدت آلودگی بیشتر است. تشخیص آلودگی انگور به علت بیماری کپک خاکستری انگور به راحتی انجام می گیرد زیرا به وضوح قابل مشاهده می باشد.  این بیماری در مراحل قبل و پس از برداشت انگور تهدید جدی برای آن به حساب می آید و سبب پوسیدگی خوشه انگور می شود.

علائم بیماری پوسیدگی روی خوشه انگور

علائم پوسیدگی در بیماری کپک خاکستری انگور چیست؟ این قارچ با ترشح آنزیم به بافت سلولی سبب کشته شدن سلول ها شده و در نتیجه مواد مغذی را از سلول های بافت مرده جذب می کند. بافت های انگور پوسیده، برگ های و قطعات گل آلوده شده و حبه های رسیده، مکان مناسبی برای تولید اسپور قارچ عامل بیماری است. اولین عفونت در اندام گل مشاهده می شود.از سایر عوامل زنده دخیل در پوسیدگی های انگور می توان به قارچ Greenaria uvicola مولد پوسیدگی تلخ انگور rot bitter grape ،قارچ cingulata Glomerella مولد پوسیدگی انگور های رسیده rot rip اشاره نمودکه معمولاً موقع برداشت محصول دیده میشوند. این پوسیدگی ها معمولا به رنگ قرمز مایل به قهوهای دیده میشوند. عواملی چون bidwellii Guignardia و obtusa Botryosphaeria نیز باعث پوسیدگی سیاه رنگ برگ، میوه و ساقه ی مـــو میشوند. پوسیدگی خوشه ممکن است براثر theobromae Lasiodiplodia (rhodina Botryosphaeria نیز بوجود آید. لکن در این حالت  پوسیدگی ابتدا قرمزرنگ و سپس سفید است و نهایتاً میوه مومیایی میشود.

مبارزه و کنترل کپک خاکستری انگور(تاک)

روش های مبارزه با بیماری کپک خاکستری انگور(تاک) متعدد و گوناگون است که در زیر برخی از آنها بصورت مختصر توضیح داده می شود.

  • به دلیل افزایش حجم شاخه و برگها در فصل رشد هرس سبز در مرحله گل دهی ( یعنی حذف شاخه و برگ های اطراف خوشه ها) توصیه می شود. زیرا سبب بهبود گردش هوا و کاهش رطوبت
    در محل حضور خوشه ها شده و به تبع آن آلودگی میوه ها کاهش می یابد. از مزایای دبگر هرس سبز پوشش مناسب سطوح داخلی تاک با قارچکش ها است که جهت کنترل بیماری های مهم این محصول صورت می گیرد.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

  • اجتناب از کاربرد بیش از حد کود ازته، به ویژه در بهار و قبل از برداشت
  • جمع آوری بقایای آلوده نظیر خوشه، برگ و شاخه های آلوده سال قبل سبب کاهش مایه تلقیح زمستان گذرا نی عامل بیماری در تاکستان خواهد شد.
  • در صورت وجود حشرات مکنده و نیز کرم خوشه خوار انگور در تاکستان لزوم سم پاشی با استفاده از آفت کشهای موثر سبب کاهش عفونت میوه خواهد شد.
  • محل احداث تاکستان بایستی دارای خاک مناسب برای کشت تاک بوده و دارای زهکشی خوب باشد. کشت درختان انگور باید به صورتی باشد که در معرض نور مستقیم خورشید باشند.
  • در هنگام کاشت نهال، فاصله مناسب بین تاک ها در تاکستان رعایت شود.
  • درختچه های تاک در تاکستان را بایستی به قدر نیاز آبیاری کرد.  برای این منظور استفاده از آبیاری قطره ای برای آبیاری تاکستان بسیار مناسب می باشد.
  • در تاکستان های استان آذربایجان غربی بهترین قارچکش ها و  مناسب ترین زمان برای کنترل شیمیایی با این بیماری اوایل تا اواسط مرحله گلدهی است که در مرحله اول قارچ کش حفاظتی کاپتان (%WP50 (به میزان ۳۰۰ گرم در صد لیتر آب و در مرحله دوم به هنگام تشکیل غوره با قارچکش سیستمیک (فلینت %WG50 (به میزان ۲۰ گرم در صد لیتر آب در کنترل عامل بیماری بسیار موثربوده است

داروخانه کشاورزی نارنج اسپادانا

مشاوره تخصصی کشاورزی با کارشناسان نارنج اسپادانا

کشاورزان عزیز که در مورد بیماری کپک خاکستری انگور اطلاعات بیشتری می خواهند و یا برای رفع این بیماری و  خرید سموم خود نیاز به مشاوره دارند،  می توانید بصورت تلفنی از مشاوران داروخانه کشاورزی نارنج اسپادانا تماس بگیرید. مشاوران نارنج اسپادانا تا رسیدن به نتیجه مطلوب در کنار شما هستند. برای مشاوره با کاشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های تماس زیر، البته به غیر از روزهای تعطیل) تماس بگیرید و مشکلات خود در زمینه کشاورزی و باغداری را مطرح کنید.

۰۹۱۱۱۲۹۸۹۷۹

۰۹۱۳۳۷۵۲۷۳۴

نارنج اسپادانا