برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

کود نونامیک pk-zn (قیمت و خرید)

کود نونامیک pk-zn یک کود ترکیبی نو از عناصر روی، پتاسیم و فسفر است. کود مایع نونامیک pk-zn برای اصلاح و رفع علائم کمبود عناصر فسفر، پتاسیم و روی بسیار کارآمد است. این محصول توسط فروشگاه نارنج اسپادانا ارائه می شود.

عنصر فسفر، روی و پتاسیم بر درختان میوه

نقش عناصر روی، پتاسیم و فسفر بر درختان میوه جهت افزایش  کیفیت و مرغوب محصولات باغی و زراعی بسیار مهم است. اگر کشاورزان و باغداران عزیز  از یک برنامه کودی مناسب درختان میوه که در برگیرنده عوامل مهمی همچون روی، پتاسیم و فسفر است، بهره مند شوند، علاوه بر اینکه نیاز گیاه به مواد غذایی برطرف می کنند، میزان مقاومت گیاه در برابر ابتلاء به آفات و بیماری نیز افزایش می یابد. در زیر توضیح مختصری در مورد یه عنصر فسفر، روی و پتاسیم ارائه می شود.

غرفه نارنج اسپادانا در باسلام

  • فسفر یک عنصر حیاتی پرمصرف است که در فعالیت های مهمی مانند فتوسنتز تولید ATP و تقویت سیستم ایمنی گیاه نقش دارد. از آن جایی که فسفر می تواند در خاک به صورت غیر قابل استفاده قرار بگیرد، بهتر است این کود بصورت محلول پاشی روی برگ ها مورد استفاده قرار گیرد

pk-zn

  • روی نیر یک عنصر کلیدی کم مصرف برای فعالیت آنزیم های گیاهی و تولید هورمون است. ترکیب روی و فسفر به تسریع در رشد و تولید بیشتر محصول و همچنین افزایش مقاومت گیاه کمک می کند
  • درختان میوه که از فقر عنصر پتاسیم رنج می برند، ساقه هایی کوتاه و کوچک دارند. اگر درجه کمبود پتاسیم زیاد باشد شاخه های درخت از قسمت های پایانی خشک می شوند. پتاسیم از جمله عناصری است که در گیاه متحرک بوده و در شرایطی که درخت دچار کمبود شود قادر است که از برگ های پیرتر به شاخه ها و برگ های جوان تر انتقال یابد. اما در اگر این چنین شود نشانه های قهوه ای رنگ شدن نوک برگ ظاهر می شود. همچنین برگ درختان میوه دچار نکروز می شود. میوه های درختان نیز از کمبود پتاسیم در امان نخواهند بود و کمبود این عنصر منجر به  ایجاد میوه هایی با رنگ قرمز پر رنگ یا بر عکس بدون رنگ شده و بیشتر میوه ها نارس خواهند بود. کود نونامیک pk-zn با دارا بودن مقداری پتاسیم به رفع کمبود پتاسیم در درختان میوه و محصولات زراعی کمک می کند.
جدول عناصر تضمین شده کود PK-ZN
جدول عناصر تضمین شده کود PK-ZN

دستور العمل مصرف کود نونامیک pk-zn

  • درختان میوه

اوایل بهار: ۲۰۰-۱۰۰ میلی لیتر آب بصورت برگ پاشی و ۵۰-۳۰ میلی لیتر / درخت بصورت استفاده مستقبم در خاک

در طی دوره رشد: ۳۰۰-۲۰۰ میلی لیتر / ۱۰۰ لیتر آب بصورت برگ پاشی و ۵۰-۳۰ میلی لیتر درخت / بصورت استفاده مستقبم در خاک

  • مرکبات

۳۰۰ – ۲۰۰ میلی لیتر / ۱۰۰ لیتر آب از تورم جوانه تا گلدهی بصورت محلول پاشی روی برگ

پس از برداشت: ۴۰۰ – ۲۰۰ میلی لیتر/ ۱۰۰ لیتر آب بصورت محلول پاشی روی برگ و ۳۰ – ۲۰ میلی لیتر / درخت بصورت خاکی

  • غلات/ صیفی جات / گیاهان علوفه ای

۲ – ۱ لیتر در هر هکتار بصورت محلول پاشی روی برگ

قابلیت اختلاط کود نونامیک pk-zn

نونامیک PK-ZN با کلیه کودها و سموم کشاورزی باستثنای ترکیبات حاوی کلسیم و همچنین ترکیبات با میزان بالای فسفر، قابل اختلاط است.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

مشاوره کشاورزی و باغداری نارنج اسپادانا

دسترس بودن یک مشاور کشاورزی و باغداری می تواند برای کشاورزان فواید زیادی داشته باشد. از جمله این فواید کسب اطلاع از این است که در ر هر محله ای از رشد محصول زراعی و باغی چه کودی مناسب است. استفاده درست و به موقع کودهای کشاورزی می تواند در افزایش کیفیت و کمیت محصولات تأثیر بسزایی دارد. به همین خاطر اگر شما کشاورز و باغدار عزیز پرسشی در زمینه استفاده از کود مناسب محصولتان دارید یا قصد خرید کود نونامیک PK-ZN دارید با شماره ۰۹۱۳۳۷۵۲۷۳۴ تماس بگیرید.

نارنج اسپادانا